Klimatyzacja w domu/biurze powoduje przeziębienia

Każde urządzenie źle używane lub w złym miejscu zamontowane (wiejąc prosto na użytkownika) stwarza problemy. Klimatyzacji nie można ustawiać na zbyt niskie temperatury – optymalną wartością jest 22ºC – 24°C, ponieważ klimatyzator zmniejszając wilgotność powietrza, zapewnia komfort termiczny w podanych temperaturach. Ustawianie niższych temperatur najczęściej mija się z celem. Ważne jest także umiejscowienie jednostki wewnętrznej, tak aby strumień powietrza nie wiał bezpośrednio na użytkowników.

Należy pamiętać, aby klimatyzator regularnie konserwować. Producenci oraz zdrowy rozsądek zaleca robić to przed latem, jak i pod koniec lata. Dzięki regularnemu czyszczeniu utrzymuje się urządzenie w odpowiedniej czystości, co przekłada się na zmniejszenie poboru prądu, mniejszą awaryjność oraz czyste powietrze wydmuchiwane przez klimatyzator.

 

Możesz być także zainteresowany tematami:
Czy klimatyzacja jest prosta w obsłudze? Czy klimatyzacja oszczędza energię? Czy klimatyzacja hałasuje? Czy klimatyzacja jest przyjazna środowisku? Czy klimatyzacja jest droga? Czy klimatyzacja jest zdrowa? W jakim zakresie temperatury działa klimatyzacja? Co daje klimatyzacja? Jaka jest różnica między wentylacją a klimatyzacją?
Kliknij poniżej w FAQ i wybierz stosowne zagadnienie.